Coraz częściej w warunkach instalacji firmowych, hotelowych czy domowych zaczynamy opierać rozwiązania AUDIO-VIDEO o zastane lub nowo układane sieci LAN.

TPLINKwireless1    TL-WR1043ND

Technologie dostępne dziś na rynku a odpowiedzialne za przesyłanie różnorodnych plików jak np. DLNA, stają się codziennością. Dołóżmy do tego wszechobecność Internetu, z którym łączymy się praktycznie wszędzie i zawsze – aktualizacja oprogramowania urządzeń, pobieranie różnorodnych treści z serwerów wirtualnych czy serwowanie informacji on-line. Te wyzwania i zadania wymuszają na nas zbudowanie odpowiedniej infrastruktury.

TPLINKwireless-dom    Socket

Do zagadnienia możemy podejść dwutorowo; sieci kablowe LAN działające z przepustowościami 1Gbps i więcej lub sieci bezprzewodowe przekraczające dziś 300Mbps. Możemy również zastosować rozwiązania hybrydowe gdzie najważniejsze punkty instalacji wewnętrznej będą „zasilane” kilkoma gniazdami LAN na punkt oraz Wi-Fi dla stref rozproszonych (mobilnych). Podstawą takich rozwiązań jest wysokowydajny router wyposażony niejednokrotnie w modem dostawcy kablowego telefonii stacjonarnej, sieci TV kablowej lub dostawcy łączności GSM (3G lub LTE). W komplecie z takim routerem spotkamy również dodatkowe switch’e i access point’y. Cała ta infrastruktura ma służyć jednemu – naszemu komfortowi poruszania się wewnątrz podczas pobierania różnorodnych danych oraz bezpieczeństwu tych danych i naszych urządzeń.

860Ethernetport     TL-WA854RE

W naszych systemach sieciowych korzystamy z rozwiązań takich firm jak TP-LINK, ASUS czy NETGEAR, gdyż Państwa bezpieczeństwo jest naszym priorytetem!