Instalacje w obiektach sakralnych to zagadnienia zarówno z dziedziny nagłośnienia jak również projekcji tekstów.

NAGŁOŚNIENIE

W tym przypadku mamy do czynienia z instalacjami zbudowanymi w oparciu o rozwiązania techniczne i informatyczne firmy BOSE. Pierwsza faza każdego projektu to gruntowna analiza akustyczna wnętrza obiektu, która znajduje swoje przełożenie w programie BOSE MODELER. Dzięki temu znajdujemy wszystkie „pułapki” czające się na nas w zastanym wnętrzu i możemy im przeciwdziałać w dalszej fazie projektowania i doboru oraz umiejscowienia konkretnych urządzeń.

kosciol1

kosciol2

Po przeprowadzeniu kompletnego procesu symulacji i obliczeń można „usłyszeć” układ zanim jeszcze powstanie. Służy temu technologia BOSE AUDITIONER. Przemieszczając się wirtualnie po wnętrzu obiektu możemy usłyszeć każdy jego aspekt brzmieniowy związany z różnymi poziomami głośności, wypełnieniem wnętrza różna ilością ludzi oraz zastosowaniem różnych konstrukcji mikrofonów czy głośników. Wystarczy wygodnie usiąść w fotelu i kilka razy „kliknąć” myszką.

Auditioner-Modeler       Auditioner-symulacja

Efektem tych wszystkich prac jest perfekcyjnie zestrojony system, który bezstresowo możemy instalować w analizowanym wnętrzu. Każdy głośnik ma dokładnie określony punkt mocowania oraz kąty propagacji, dla każdego głośnika wyliczona jest odpowiednia krzywa korekcji wynikająca zarówno z jego charakterystyki wyjściowej jak i właściwej dla danego miejsca charakterystyki akustycznej. Ten komplet danych i precyzyjne usytuowanie konkretnego głośnika zapewniają idealny efekt końcowy.

lom1     lom2     lom3

zd1

Dopełnieniem idealnie zestrojonego z wnętrzem kościoła systemu audio mogą być jedynie perfekcyjnie dobrane mikrofony. W tym zakresie podpieramy się rozwiązaniami z najwyższej półki uznanych na całym świecie produktów niemieckich i amerykańskich firm takich jak Sennheiser, SHURE czy RODE.

PROJEKCJA TEKSTÓW

Częstym problemem w dużych i małych wnętrzach sakralnych jest dobre pokazanie śpiewanego tekstu lub właściwe wyeksponowanie obrazów biblijnych będących dopełnieniem nabożeństwa. Nowoczesne systemy multimedialne oparte o odpowiedni projektor, dobrze dobrany ekran z przednią bądź tylna projekcją czy właściwe oprogramowanie edycyjne niejednokrotnie z transmisją bezprzewodową są już dziś coraz częściej spotykanym standardem.

Również na tym polu staramy się jak najlepiej wyposażyć obiekt współpracując ściśle z oczekiwaniami Inwestora odpowiedzialnego za obiekt oraz niejednokrotnie z konserwatorem zabytków aby nie zniszczyć czy zaburzyć charakteru wnętrza zabytkowego niejednokrotnie obiektu.

miniatura1    miniatura4

miniatura3    miniatura2

Prace we wnętrzach modernistycznych czy minimalistycznych są jeszcze prostsze ale często stawiają zupełnie inne wyzwania jak mocne nasłonecznienie czy oświetlenie powierzchni ekspozycyjnej czy trudno dostępne miejsca montażu.

ekran kauber1    ekran kauber2

Podczas takich właśnie realizacji staramy się stosować najtrwalsze i najwydajniejsze urządzenia mające jednocześnie bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Montujemy głównie ekrany firmy KAUBER i projektory BENQ oraz NEC. Te urządzenia przez długie lata cieszą Inwestorów trwałością i niezawodnością.