Jednym z kluczowych odbiorców nagłośnienia rozproszonego jest sektor edukacji. Każda szkoła, która chce we właściwy sposób przekazać różne treści uczniom podczas przerw, uprzyjemnić im ten czas informacjami bądź muzyką, jak również zapewnić właściwe nagłośnienie korytarzy podczas wszelkich sytuacji zagrożenia wymagających natychmiastowego podania komunikatu ewakuacyjnego, powinna zadbać o odpowiedni system.

kor1    kor2

Kiedy uroczystości, apele robocze bądź egzaminy przenoszą się do większych pomieszczeń typu aula czy mała sala gimnastyczna zagadnienia akustyczne stają się jeszcze większym wyzwaniem. Zmienia się bowiem kubatura pomieszczenia nagłaśnianego, fala dźwiękowa biegnie dłużej i teoretycznie może mieć więcej niekontrolowanych odbić. W takich wnętrzach użycie oprogramowania BOSE MODELER do właściwych obliczeń i precyzyjnego doboru głośników i urządzeń nabiera szczególnego znaczenia. Dzięki temu tak ważna zrozumiałość mowy może być pogodzona z doskonałym brzmieniem muzyki, a wszystko z jednego systemu pełnopasmowych głośników BOSE DS.

SP2aula1    SP2aula3

SP2aula4     SP2aula2

Nasze rozwiązania w tym zakresie opierają się głównie o urządzenia firmy BOSE z linii wzmacniaczy IZA/ZA oraz zestawy głośnikowe linii DS. Dzięki tym urządzeniom zrozumiałość mowy pozostaje zawsze na najwyższym poziomie a dostępne pasmo przenoszenia dźwięku oraz efektywny zakres jego dynamiki pozwalają cieszyć się dowolnymi treściami muzycznymi w całym zakresie dostępnej głośności – od cichej muzyki tła po głośny poziom „karnawałowy”.

fs_ds_40se_xlg     bose-1

 

Systemy oparte o głośniki BOSE DS to nie tylko instalacje wewnątrzbudynkowe ale również dowolne adaptacje akustyczne na elewacjach budynków. Głośniki BOSE DS są całkowicie odporne na zmienne warunki atmosferyczne i mogą być montowane na ścianach elewacyjnych szkoły bez dodatkowego zadaszenia. Ich szeroki zakres modelowy a co za tym idzie praktycznie dowolna dostępna moc pozwalają bardzo precyzyjnie zaprojektować i wykonać instalacje nagłośnienia pracującą w szczególnych warunkach akustycznych adaptowanej przestrzeni.