Instalacje w domu Klienta są zawsze bardzo ważnym elementem często znacznie większych projektów i stanowią swoistą „kropkę nad i”. Dlatego poświęcamy im wiele uwagi i zaangażowania.

SYSTEM AUDIO TO COŚ WIĘCEJ NIŻ SUMA SKŁADOWYCH

klient moon1    MINOLTA DIGITAL CAMERA

Odpowiedni dobór urządzeń zgodnych z potrzebami Klienta to jedno zagadnienie ale bardzo ważnym jest podejście projektowo-inżynierskie analizy wnętrza w którym ów projekt ma być zrealizowany! Jeśli potrzebna jest adaptacja akustyczna wnętrza – wykonamy ją. Jeśli monitory wymagają odpowiednich statywów – te zostaną dostarczone. Jeśli do właściwej aranżacji wnętrza potrzebne będą dodatkowo specjalne meble, szafki bądź stojaki – zostaną one zakupione lub wykonane na wymiar specjalnie dla Państwa.

klient1    MINOLTA DIGITAL CAMERA

Państwa system audio musi być jak butelka dobrego wina – pasować do posiłku ale również sprawiać niezapomnianą radość z jego próbowania. Każdy z nas ma inaczej wykształcony słuch i inne preferencje muzyczne. Ci, którzy czerpią radość z klasyki czy kameralnego jazzu nie docenią detaliczności i energii kolumn Bowers & Wilkins serii CM zapiętych z odpowiednią elektroniką od ROTELa idealną dla rocka czy popu. Oni z pewnością sięgną po zestaw MOONa z kolumnami będącymi jak instrument – ręczną robotą z manufaktury austriackiej Vienna Acoustics. Z kolei miłośnicy naprawdę ciężkiego brzmienia czy hip-hop’u będą szukali dużych, podłogowych, grających ostro kolumn od ELACa z nieco mroczną ale dynamiczną energią mocnego tranzystorowego „pieca” od NAIMa. Każdy ma inne potrzeby i my to rozumiemy!

KINO JAK BUT – ZAWSZE NA WYMIAR

W naszych rozwiązaniach koncepcji kina domowego bardzo często stosujemy układy klasycznej stereofonii połączonej z odtwarzaczami wieloformatowymi różnych marek (w zależności od preferencji Klienta) lub układy procesorowe firmy BOSE. Okazuje się, że wielu Klientów po wysłuchaniu co oferują systemy wielokanałowe (niejednokrotnie dość drogie) i jak brzmią na co dzień z telewizją bądź muzyką streamowaną z serwera poprzez sam telewizor lub odtwarzacz wieloformatowy, decydują się na „uproszczenie”.

Klient-ROTEL    dom1

CM120    CM15-2

Rozwiązania firmy BOSE takie jak Lifestyle 135, CineMate 130, CineMate 120, CineMate 15 czy seria Solo, idealnie nadają się do takich właśnie zastosowań – ich dźwięk jest emitowany od przodu słuchacza, jednak dzięki inteligentnemu systemowi odbić mamy wrażenie, że scena muzyczna jest wysoka, szeroka i przede wszystkim bardzo głęboka, czyli taka jak zazwyczaj słyszymy ja w rzeczywistości. Niezależny moduł basowy jest obowiązkowym dopełnieniem takich właśnie systemów. Takich wrażeń nie doświadczymy z systemami wielogłośnikowymi (poza kinem akcji) ani w klasycznym stereo nawet w średnio-wysokim budżecie. W BOSE będą one naszym udziałem zarówno w kinie jak i w muzyce.

solo    solo15

Rozwiązania psychoakustyczne, z którymi się tu spotykamy nie są z pewnością zgodne z ideą „prawdziwej stereofonii”, nie są również do końca klasycznym przestrzennym kinem ale dzięki swej unikalności zyskują coraz szersze grono zwolenników.

LS135    CM130

Realizacje domowe zawsze pozostaną dla nas bardzo ważne, bo to z nimi będziecie Państwo spędzać czas wolny i w ich towarzystwie będziecie się relaksować, cieszyć czy przeżywać wielkie uniesienia.