WINO I TECHNOLOGIA

Biorąc udział w licznych działaniach promocyjno-edukacyjnych firma TOMOT stworzyła we wrześniu 2013 roku specjalny cykl konferencji pt.: „WINO I TECHNOLOGIA”. Głównym Partnerem w tej akcji jest firma Plettac Distribution – importer i właściciel marki „Winakonesera”.

Degustacja18092014_2    Degustacja18092014_1

W ramach odbywających się cyklicznie (raz na kwartał) prezentacji, łączymy degustację markowych win hiszpańskich, włoskich i francuskich z oferty Winakonesera z różnymi konfiguracjami sprzętu Hi-Fi oraz nowoczesnymi produktami firmy BOSE. Naszymi gośćmi bardzo często są właściciele bądź przedstawiciele winnic, które „degustujemy” – dzięki nim poznajemy wszystkie szczegóły i smaczki konkretnych gatunków win, regionów z których pochodzą czy szczepów z których zostały zrobione. Zgłębiamy swoją wiedzę nie tylko jako konsumenci tego zacnego trunku ale również jako miłośnicy wina uczymy się z nim obchodzić czy oceniać jego walory od najlepszych specjalistów.

degustacja_1008201_1max

Nieodłącznym elementem takich wydarzeń jest możliwość pooglądania i posłuchania różnych zestawów – często bardzo egzotycznych – urządzeń Hi-Fi lub systemów nagłośnienia BOSE z różnego poziomu cenowego. Firma TOMOT dostarcza kompletne systemy odsłuchowe, które przy kieliszku dobrego wina można gruntownie poznać i posłuchać zapinając je za każdym razem w kilka rodzajów okablowania, tak aby można było zauważyć drobne ale często znaczące dla klasy systemu różnice lub po prostu dobrze się przy nich pobawić.

gri_1_l1_compact_tcm139-75443    bose535

Ta ciekawa forma prezentacji zupełnie dwóch różnych produktów ma ze sobą wiele wspólnych cech, które odkrywane w dobrym towarzystwie potrafią dawać wiele radości i poszerzać nasze horyzonty.

BIENNALE ELIZY KOMOROWSKIEJ – DEKADA

Jednym z naszych celów jest promocja młodych talentów, towarzyszenie im w ich drodze wzrostu artystycznego oraz stały sponsoring przy wszystkich możliwych okazjach kreowanych przez lokalne środowiska artystyczne.

W tym cyklu klasycznej dwuletniej prezentacji pokazujemy portret artystyczny 16-letniej Elizy Komorowskiej. Składa się na niego pokaźny dorobek prac w różnych technikach, które powstawały między 5 a 15 rokiem Jej życia. W tej odsłonie prezentujemy niewielką część tego zbioru pokazującą fascynacje różnymi technikami oraz szeroki zakres inspiracji.

1. Grafika komputerowa – pierwsze kroki

Słoneczko   Micha

Park   Mój Rysunek

Ten etap (5 rok życia) to fascynacja kolorem i prostymi formami rzeczy dobrze znanych. Świetnie ilustrują go prace: „Słoneczko”, „Micha”, „Park” czy „Mój Rysunek”.

2. Grafika komputerowa – nowe formy

Taniec Świetlików   Bażgru Bażgru

Tornado   Sen Żyrafy

Na tym etapie twórczości (6-7 rok życia) młoda Artystka odważnie sięga po improwizację i abstrakcję bazując na odważnie prowadzonej kolorowej kresce. Przykłady tego okresu to: „Taniec Świetlików”, „Bażgru Bażgru”, „Tornado” czy „Sen Żyrafy”.

3. Grafika komputerowa i pastele – wiem czego szukam

Łeba   Wir Szczęścia

80dni12

Wiem czego szukam – to etap kiedy zamysły twórcze Artystki bardzo dokładnie znajdują swoje odzwierciedlenie na ekranie komputera choć wciąż zachowują prostą, radosną formę. Przedstawicielami tego etapu twórczości (8-12 rok życia) są prace pt.: „Łeba” i „Wir Szczęścia”. Szczególnym przykładem tego etapu twórczości – tym bardziej, że zrealizowanego techniką nie używanych wcześniej pasteli – jest obraz „W 80 dni dookoła Świata”, którym Artystka w 2006 roku (mając 8 lat) wzięła udział w wojewódzkim konkursie plastycznym o tym samym tytule i zdobyła w nim I-miejsce w swoim przedziale wiekowym. Za to wspaniałe dokonanie wygrała niesamowitą podróż balonem!

4. Olej – pierwsze kroki

Wyspa Dziadka   MINOLTA DIGITAL CAMERA

Prace te są pierwszą próba Elizy zmierzenia się z trudną techniką malarstwa olejnego. Na „Wyspie Dziadka” używa różnych technik malarskich – od punktowego dotykania płótna po długie harmonijne pociągnięcia pędzlem kreujące toń morza. Nieśmiało ale w sposób przemyślany zaczyna się zabawa kolorem, jego mieszanie i przenikanie. Obrazy zaczynają mieć wyraźną głębię – „Kwiaty na stole”. Obrazy te powstały między 10 a 12 rokiem życia.

5. Olej – wyobraźnia i rzeczywistość

MINOLTA DIGITAL CAMERA   Sali

To wspaniały etap malarstwa Artystki (13-15 rok życia). Jest on pełen ekspresji kolorów i formy, pełen różnorodnych technik nakładania farby i przede wszystkim niesamowicie kreatywny – widać to w żyjącym obrazie „Planety”. Zupełnie innym w formie i treści – choć dzieli je niespełna rok – jest obraz „Sali”. To wspaniały realistyczny portret ukochanego psa Artystki. Jest w nim zawarty zarówno charakter psa który widzimy w jego niesamowitych oczach jak i wspaniały warsztat jak na tak młodego artystę, oddający fakturę sierści i głębię postaci zwierzaka.

6. Olej – wrażenia i wspomnienia

Prom na Korculę   Burza nad Orebićem

15 rok życia to twórczość emocjonalna. „Prom na Korćulę” to przepięknie namalowany zachód słońca widziany oczami oczarowanej pięknem przyrody chorwackiej Artystki. Wyjazd z rodziną zaowocował całą serią realistycznych obrazów, które ponad dokładność przedkładają emocje i uczucia wyrażone przede wszystkim zróżnicowanym pociągnięciem pędzla i kolorem – najlepszym tego przykładem jest obraz „Burza nad Orebićem”. Te obrazy są pełne emocji.

7. Fotografia – pierwsze odkrywanie

Trębacz   Nurek

Okno   Ja

Pierwsze dwa zdjęcia „Trębacz” i „Nurek” to świetnie uchwycone postacie brata Artystki w zmiękczonym trybie monochromatycznym i w podwodnym kolorze. Zdjęcia te są pełne energii, ruchu i ekspresji zebranej w punkt – postać chłopca. Kolejne zdjęcie „Okno” pokazuje nam Artystkę jako wnikliwego obserwatora potrafiącego dostrzec piękno porannego przymrozku uchwyconego techniką MAKRO z wolnej ręki. Ostatnie zdjęcie „Ja” – to autoportret Artystki wykonany techniką saturacji plam. To już nie tylko fotografia ale zabawa z oprogramowaniem – drzwi do kolejnego etapu. Te zdjęcia powstały na koniec prezentowanej dekady i są wspaniałym preludium do kolejnej odsłony rozwoju artystycznego Elizy Komorowskiej.