Dźwięk grany na żywo był zawsze wielkim wyzwaniem zarówno dla muzyków jak i dla towarzyszącego im sprzętu.

 

muzyk1

Klasyczne podejście do tematu z dużą ilością ogromnych głośników wywołuje podczas koncertu wiele niepożądanych zjawisk – muzycy często nie słyszą siebie nawzajem, bardzo rzadko dobrze słyszą samych siebie, często dochodzi do potężnych sprzężeń oraz to, że sami muzycy nie kontrolują tego co sumarycznie słyszy widz. Na wskutek tych wszystkich ograniczeń rośnie ilość skrzyń, średnice głośników, waty mocy, ilość kabli która to wszystko spina, dodatkowa obsługa sceniczna oraz dochodzą dodatkowe „odsłuchy” dzięki którym muzyk jest w stanie „usłyszeć” co gra.

A gdyby tak to wszystko UPROŚCIĆ …?

koncert

Rozwiązaniem tych wszystkich problemów są liniowe systemy nagłośnienia firmy BOSE. Od najmniejszego i najbardziej kompaktowego BOSE L1 Compact po profesjonalny i najmocniejszy BOSE L1 MODEL II z basem BOSE B2 i procesorem BOSE T1 ToneMatch. Te urządzenia to początek nowej ery w muzyce scenicznej.

Model BOSE L1 Compact zapewnia muzykowi największą mobilność – to urządzenie mieści się nawet w bagażniku FIATa 500 i po rozłożeniu (co zajmuje nam około 1 minuty) nagłośnić wnętrze dużego kościoła, średniej wielkości salę gimnastyczną czy niewielki amfiteatr na świeżym powietrzu. Wystarczy jedynie podłączyć instrument i mikrofon (dwa niezależne tory wejściowe) i możemy zaczynać koncert!

muzyk3    L1C    muzyk2

BOSE L1 MODEL 1S oraz BOSE MODEL II to rozwiązania dla wymagających muzyków i dużych scen. Tutaj nie ma żartów! Każdy może skonfigurować swoje „zaplecze muzyczne” według własnych potrzeb. Urządzenia bazowe różnią się od siebie ilością czynnych głośników i w konsekwencji oddawaną mocą. Sami decydujemy, czy usatysfakcjonuje nas mniejszy moduł basowy BOSE B1 czy większy BOSE B2, sami zadecydujemy, czy potrzeba nam niezależnego czterotorowego miksera cyfrowego BOSE T1 ToneMatch czy przyjmiemy sygnał z większego stołu realizatorskiego. W konsekwencji stworzymy unikalny zestaw mogący nagłosnić znacznie większe obiekty i przestrzenie.

photo1_856x440_01    photo3_856x440_01    L1S

Dlaczego rozwiązania te GRAJĄ TAK DOBRZE ?!

Sekretem urządzeń BOSE z linii L1 jest charakterystyczny układ wysokowydajnych głośników, potrafiących wytworzyć niewiarygodne ciśnienia akustyczne w tzw. punkt. Jednym słowem dźwięk z tych zestawów rozchodzi się bardzo silnie kierunkowo! Zachowano w ich konstrukcji pewna cechę wspólną – systemy te grają bardzo szerokim kątem poziomym dochodzącym do 180 stopni i niewielkim (pomijalnym) kątem pionowym. To z kolei oznacza, że nie maja znaczenia takie elementy jak sufit katedry, podłoga sali gimnastycznej czy skośny dach hali sportowej. Dźwięk rozchodzi się płasko i przenika wewnątrz nagłaśnianej przestrzeni odbijając się jedynie od ścian bocznych gdy na takowe natrafi. Dzięki temu pozbywamy się 80% niepożądanych odbić, które zakłócają w systemach tradycyjnych nasz przekaz muzyczny. To niewiarygodne jak dzięki odpowiedniej technologii zestawy te potrafią być niewielkie konstrukcja i potężne dźwiękiem!

L1

Dzięki tym systemom możemy pozostawić więcej miejsca na scenie na dekoracje, czas potrzebny na ustawienie i zestrojenie zespołu na dodatkowy relaks a widzowi zapewnić pełne doznań i uniesień przedstawienie, którego nigdy nie zapomni!